Project Description

Bike Fitting

Bike Fitting to proces indywidualnego dopasowania ustawień i pozycji na rowerze. Jego głównym celem jest taki dobór ustawień roweru, aby zapewnić maksymalną efektywność, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu. Mówimy tu o procesie w czasie, ponieważ w zakresie zmian, należy myśleć o pewnym okienku bikefittingowym w ramach, którego poszukujemy ustawień – wpływ na nie może mieć kondycja kolarza, forma, kontuzje czy urazy, a te są zmienne w czasie. Bike Fitting “patrzy” na klienta z wielu perspektyw łącząc w sobie wiedzę i doświadczenie z takich dziedzin jak fizjoterapia, anatomia człowieka, biomechanika, aerodynamika i ergonomia.

W roku 2014, kiedy byłem już po kilku własnych procesach dopasowania pozycji na rowerze, zdecydowałem się wziąć udział w projekcie veloart akademia. Ucząc się u boku najlepszych, prowadzony przez mojego mentora Jarosława Dymka, zdobyłem kwalifikacje i od tego momentu wyruszyłem na drogę pomocy innym w zakresie usługi Bike Fittingu. Dziś stojąc na początku 2019 roku, mam już za sobą ponad 100 sesji i doświadczeń w zakresie doboru pozycji na rowerze, zarówno osobom amatorsko uprawiającym sport jak i zawodowcom. Pomagam kolarzom szosowym, MTB, CX, triathlonisom i duathlonistom. Wszędzie tam gdzie pojawia się rower i potrzeba dopasowania pozycji, zjawiam się i pomagam.

Zapraszam do współpracy.

Jarosław Michałowski

0h
SESJI BIKE FITTINGU
0lat
DOŚWIADCZEŃ NA SZOSIE I MTB
0
TYTUŁY MISTRZA POLSKI
0
TYTUŁY VICE MISTRZA POLSKI

Oferta

Standard

600
 • Wywiad z klientem, dotychczasowa historia, kontuzje i urazy
 • Pomiary antropometryczne
 • Ocena zdolności motorycznych
 • Ustawienie bloków
 • Konsultacja w dobrze siodła i wkładek do butów
 • Wypracowanie pozycji na rowerze
 • Dopasowanie i ustawienie komponentów
 • Raport roweru po ustawieniu
 • Czas trwania: 3-3,5 godziny

Time Trial/ Triathlon

700
 • Wywiad z klientem, dotychczasowa historia, kontuzje i urazy
 • Pomiary antropometryczne
 • Ocena zdolności motorycznych
 • Ustawienie bloków
 • Konsultacja w dobrze siodła i wkładek do butów
 • Wypracowanie pozycji na rowerze
 • Dopasowanie i ustawienie komponentów
 • Raport roweru po ustawieniu
 • Czas trwania: 3-4 godziny

Ustawienie bloków

150
 • Ustawienie i montaż bloków w celu poprawy ekonomiki pedałowania oraz uniknięcia kontuzji. W ramach usługi możliwa jest konsultacja w dobrze wkładek do butów.
 • Czas trwania: 30-60 min

Konsultacja

200za godzinę pracy
 • Konsultacja przeznaczona jest dla osób, które odbyły wcześniej sesję Bike Fittingu. To praca nad konkretnymi aspektami związanymi z pozycją na rowerze, które zgłasza klient.
 • Czas trwania: wg potrzeb

Na spotkanie należy zabrać ze sobą rower, strój kolarski (spodenki, potówka/ koszulka) oraz buty kolarskie z blokami.

Nie znalazłeś opcji dla siebie? Niech powyższe modele współpracy stanowią punkt odniesienia do wypracowania takiego rozwiązania, które będzie optymalne pod względem tego czego szukasz i oczekujesz. Zapraszam do kontaktu, rozwiązanie zawsze istnieje.

Wybrane chwile

Opinie

“Pełna profeska. Jarek wie co robi, a w to czym się aktualnie zajmuje wkłada całe serce. Na bike fittingu można liczyć na dobrą kawkę i kilka trenerskich rad :)”

Piotr, MTB/ szosa

“U Jarka skorzystałem z usługi bikefittingu roweru górskiego. Czułem, że coś nie gra z moim rowerem, ale nie potrafiłem sobie sam z tym poradzić. Nieprzekonany zdecydowałem się na fitting po pochlebnych opiniach kolegów, którzy jak się okazało mieli rację. Cztery godziny pracy z Jarkiem i rower był ustawiony jak należy. Zniknął ból z pleców, drętwienie rąk, na siodełku również zrobiło się jakoś przyjemniej. Jarek to nasz lokalny profesor kolarstwa, który podczas sesji fittingu sprawił, że czułem się jak bym był zawodowym kolarzem ze swoim sztabem trenerskim. Polecam wykonanie fittingu swoich rowerów każdemu kolarzowi amatorowi, a jeśli zrobicie to u Jarka to nie będziecie żałować. To aktualnie jeden z „must have” każdego kolarza.”

Krzysztof, MTB

“Utalentowany zawodnik, doskonały trener, profesjonalista w każdym calu, ale przede wszystkim człowiek. Człowiek otwarty, miły i pomocny. Już po kilku zamienionych zdaniach czuć pozytywną aurę i ogrom wiedzy jakim dysponuje. Teoria to jedno, a sposób jej przekazywania i pewność działania w praktyce to drugie. W mojej przygodzie kolejny już bike fitting, ale pierwszy u Jarka i pierwszy zrobiony z pełną analizą poszczególnych elementów, gdzie wychodząc z sesji nie miałem żadnych pytań czy niejasności. Wszystkie zagadnienia wytłumaczone na 110% w bardzo klarowny sposób. Zero niedomówień czy wątpliwości. Klasa sama w sobie! Polecam wizytę w celu ustawienia roweru każdemu kto ma jakiekolwiek wątpliwości co do swojej pozycji na rowerze.”

Maciej, CX

“Pełen profesjonalizm, pod każdym względem. Po ustawieniu roweru w końcu nie drętwieją ręce. Treningi ułożone mam pod swoje możliwości czasowe a i tak przynoszą oczekiwane rezultaty. Ogromnie polecam.”

Joanna, szosa

“Rower jest wspaniałą przygodą. Dla większości z nas niestety wiąże się tylko z siodełkiem, ramą, pedałami i kołami. Mało kto z początkujących kolarzy wie jak ważne są profesjonalne ustawienia i dobór roweru. I tak właśnie było ze mną. Najpierw tylko jazda dla poprawienia sylwetki, potem poprawy kondycji a następnie rozpoczęła się rywalizacja. I tu zaczął się koszmar. Im więcej kilometrów, im większa siła wkładana w trening tym większy ból pleców, kolan, drętwienie rąk i opuszków palców. I wtedy właśnie zacząłem szukać przyczyn, trafiłem na Jarka . Przeprowadziliśmy Bike Fitting szosy i MTB. Efekt oszałamia, powróciła przyjemność z jazdy i chęć rywalizacji. Jarek jest profesjonalistą, Można rzec, że jest profesorem tej profesji :)”

Przemysław, MTB/ szosa

“BF zrobiony zarówno z rowerem MTB, jak i szosowym. Pełen profesjonalizm, ciekawe porady i wskazówki. Polecam!”

Marek, MTB/ szosa

“Profesjonalista z pasją, nie pozostaje nic innego jak czerpać garściami z jego wiedzy i doświadczenia.”

Paweł, szosa

“Pojawiłem się u Jarka z za małym rowerem szosowym i pragnieniem uczynienia z niego czasówki. Plan ambitny, ale niemożliwy do wykonania. Po porażce tego projektu Jarek zaproponował, że jak zmienię sprzęt, to wrócimy do tematu. Udało się kupić nowy rower i w końcu poprawnie go ustawić. W efekcie jestem w stanie pojechać 180km i później jeszcze pobiec maraton, czyli pozycja się sprawdza! Jestem wdzięczny, że Jarek poświęcił mi dużo czasu, ustawiając tak naprawdę dwa rowery w cenie jednego 🙂 Zdecydowanie polecam!”

Bartek, triathlon

“Polecam Jarka jest profesjonalistą w swoim fachu 🙂 Swoją charyzmą zaraża … Ma bogate doświadczenie to człowiek który pasje doprowadził do perfekcjonizmu… Można mu ufać w 100% prace wykonuje bardzo rzetelnie..”

Artur, MTB

“Bardzo profesjonalne podejście do tematu. Człowiek czuje się potraktowany indywidualnie. Bardzo skrupulatnie wykonane pomiary dają efekty podczas treningów W 100% polecam. A dodatkowo fajny i sympatyczny gość :)”

Jarosław, MTB

“Potrzebowałem profesjonalnych wkładek do butów szosowych, jeden telefon do Jarka szybka wizyta, przymiarka plus kilka cennych wskazówek i wkładki są, mają się dobrze i komfort dla moich “stóp”znacząco wzrósł. Jak najbardziej POLECAM tego Gościa :)”

Mariusz, wkładki do butów

“Bikefitting w wykonaniu Jarka to pełny profesjonalizm. Wszelkie pomiary, ustawienia i regulacje zostały poprzedzone fajną rozmową i wywiadem. Świetna atmosfera podczas pracy. Nie było pośpiechu. Cały czas czułem, że Jarek odwala kawał dobrej roboty :). Polecam z czystym sumieniem.”

Wojtek, MTB

“Miałem przyjemność dopasowywać swój sprzęt, zarówno szosę jak i MTB. Wszystko zrobiliśmy w jeden dzień, pogadaliśmy o wiadomo czym, było super.”

Piotr, MTB/ szosa

“Pełna profeska, Jarek dobrze wie co robi, do wszystkiego podchodzi z olbrzymią pasją co widać na każdym kroku. Jest skuteczny, a tu w tym fachu najważniejsze 🙂 polecam !”

Mikołaj, szosa

“Mogę śmiało polecić bikefitting u Jarka – nowa pozycja na rowerze i lepszy komfort jazdy.”

Mateusz, szosa

“Profesjonalne podejście, kontaktowo i rzetelnie 🙂 Bikefitting wykonany fachowo, a co najważniejsze efektywnie. POLECAM.”

Artur, szosa

“Pełen profesjonalizm 🙂 Po sesji bikefittingu jazda to czysta przyjemność. Małe zmiany w ustawieniach, wielkie zmiany w komforcie i skuteczności jazdy. Polecam!”

Tomasz, szosa

“Polecam bike fitting wykonywany przez Jarka. Samodzielnie na pewno nie ustawi się tak precyzyjnie pozycji na rowerze. U mnie niewielkie zmiany poprawiły komfort jazdy.”

Andrzej

“Super bikefitting :), pomógł mi wygrać mini Tour de Pologne w zeszłym roku, szczerze polecam i w tym roku też mam zamiar skorzystać :)”

Jacek, szosa

“Jarek mi robił bikefitting 2 rowerów górskich – 26′ i 29′. Po wcześniejszym bólu pleców nie ma śladu, więc mogę zdecydowanie polecić.”

Adam, MTB

Zapraszam do kontaktu

Z JAKIM TEMATEM, SPRAWĄ PRZYCHODZISZ?

Poznajmy się. Powiedz mi więcej o swoich potrzebach, wyzwaniach, zamierzeniach, projektach, które chcesz realizować. Opowiedz mi o sobie.
Czego potrzebujesz? Co chcesz zrobić? W jaki sposób mogę pomóc?
Uświadomienie sobie na samym początku co jest celem oraz co ma być efektem, jest pierwszym krokiem do skutecznego działania.

Kontakt.

DANE KONTAKTOWE

Telefon: +48 602 357 732
Email: biuro@michalowskicoaching.pl
Web: www.michalowskicoaching.pl

Media.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Wizyta.

ADRES

ul. Pogodna 33
66-016 Płoty